25 Lut · klasa34 · Brak komentarzy

Wycieczka do Słomczyna

12 lutego wybraliśmy się na wycieczkę do Słomczyna. Braliśmy udział w warsztatach podczas, których zrobiliśmy zegary z drewna. Oprócz prac technicznych i pięknych zegarów świetnie bawiliśmy się także, piecąc kiełbaski na ognisku.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 Sty · klasa34 · Brak komentarzy

Marzycielska poczta

W tym roku ponownie wzięliśmy udział w Akcji Marzycielska Poczta. Napisaliśmy kartki świąteczne z życzeniami zdrowia i spełnienia marzeń do chorych dzieci, które czekają na serdeczne pozdrowienia. Potem udaliśmy się na pocztę, żeby wysłać nasze kartki. Mamy nadzieję, że choć trochę dodaliśmy otuchy naszym dzielnym kolegom w końcu to marzycielska poczta.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 Sty · klasa34 · Brak komentarzy

Mostówka

Na wycieczce w Mostówce ozdabialiśmy świąteczne bombki, aniołki, mikołaje lub bałwanki. Wszyscy wcieliliśmy się w  rolę artystów i z zapałem tworzyliśmy kolorowe ozdoby na choinkę i stół wigilijny.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 Sty · klasa34 · Brak komentarzy

Pieczemy pierniki

Pewnego grudniowego popołudnia postanowiliśmy umilić sobie czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia i upiec słodkie pierniki. Najpierw wyrobiliśmy ciasto, potem użyliśmy różnych świątecznych foremek, upiekliśmy, a pachnące pierniki udekorowaliśmy. Najprzyjemniejsza część była na końcu. Z wielką chęcią zajadaliśmy nasze kolorowe, pyszne pierniczki.  

CZYTAJ WIĘCEJ

5 Sty · klasa34 · Brak komentarzy

Wigilia klasowa

W grudniu przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy w klasie wspólną Wigilię. Były  świąteczne potrawy, opłatek, życzenia. Milo spędziliśmy czas przy wspólnym stole oraz śpiewaliśmy kolędy.

CZYTAJ WIĘCEJ

18 Lis · klasa34 · Brak komentarzy

Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy w naszej Szkole od przedstawienia. Z okazji tak pięknej, okrągłej rocznicy  postanowiliśmy świętować cały tydzień. Był dzień muzyczny – śpiewanie pieśni patriotycznych, warsztaty plastyczne, tworzenie plakatów – ozdabianie sali, a także kiermasz polskich produktów, a wśród nich jabłka, gruszki, wędliny, pieczywo, konfitury i słodycze.  

CZYTAJ WIĘCEJ

18 Lis · klasa34 · Brak komentarzy

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Klasa III b przygotowała dla całej szkoły występ z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przypomnieliśmy wszystkim jak wyglądały drogi do wolności naszej ojczyzny. Przy pomocy muzyki i tańca wyraziliśmy szacunek i miłość do Polski oraz ogromną radość jaka towarzyszyła nam w tym szczególnym dniu.

CZYTAJ WIĘCEJ

12 Lis · klasa34 · Brak komentarzy

Wycieczka do Białowieży

Podczas wycieczki do Białowieży z zaciekawieniem oglądaliśmy zwierzęta w Rezerwacie Pokazowym Żubrów, następnie przeszliśmy ścieżką dydaktyczną  poznając  siedliska leśne, naturalnie powstałe. Bardzo interesujące było również zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Białowieskiego Parku Narodowego, gdzie poznaliśmy wiele tajemnic mieszkańców puszczy oraz piękne krajobrazy.

CZYTAJ WIĘCEJ

12 Lis · klasa34 · Brak komentarzy

Doświadczenia – badamy właściwości powietrza

Podczas lekcji na temat właściwości powietrza postanowiliśmy wykonać kilka doświadczeń. Sprawdziliśmy także, która świeczka pali się dłużej w słoiku czy bez niego. Dzieci szybko wyciągnęły wnioski dlaczego płomień przykryty słoikiem pali się krótko.

CZYTAJ WIĘCEJ

12 Lis · klasa34 · Brak komentarzy

Budowle przestrzenne – matematyka przez zabawę

Najłatwiej i najprzyjemniej uczymy się, kiedy nie wiemy, że tak się dzieję. Matematyki chętnie uczymy się właśnie przez zabawę. Na jednej z lekcji tworzyliśmy przestrzenne budowle z klocków wg wzoru.

CZYTAJ WIĘCEJ

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress